SÖKE BLD Haber Girişi : 24 Mart 2024 13:51

BAŞKAN ARIKAN'DAN "KÖPRÜLÜ KAVŞAK" SORUSU

BAŞKAN ARIKAN'DAN

Söke Belediye Başkanı ve CHP Söke Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa İberya Arıkan, Yenicami Mahallesi'nde halk buluşması gerçekleştirdi.

Başkan Arıkan Söke ve Yenicami Mahallesi'nde önümüzdeki dönemde yapacakları projeler hakkında bilgiler verdi. Eski garaj yerinin Söke'ye yakışır bir meydan ve yeşil alanları, sosyal mekanları ile yeni bir yaşam merkezi olacağının müjdesini veren Başkan Arıkan, bir de marka otel kazandırma projesini anlattı.

Cumhur İttifakının Köprülü Kavşak yapma vaadini eleştiren Başkan Arıkan, Novada ve OSB'nin bulunduğu kavşakta bu ihtiyacın yıllardır var olduğunu ancak iktidarın görmezden geldiğini ifade etti. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun yapmak üzere iki defa resmi müracaatta bulunduğunu da hatırlatan Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, izin verilmediğini ve engellediğini söyledi.

Başkan Arıkan konuyla ilgili yaptığı konuşmada; "Novada kavşağına Köprülü kavşak yapacağım diyenler; bunu 6 ay önce bir sene önce yapsalardı, en azından bir girişimde bulunsalardı sizler de inanırdınız. Ama buraya seçimden seçime geliyorlar vaatler veriyorlar ve tabii ki yapmıyorlar. İnsanların adeta aklıyla dalga geçiyorlar.

"ELİNİZ, KOLUNUZ BAĞLI MIYDI ?"

Orada bir alışveriş merkezinin olduğu belli, orada OSB'nin olduğu, Büyükşehir belediyemizin o alana otogar yapacağı da yıllardır belli. Özellikle yaz aylarında çekilen çile de ortadayken, neden seçimde vaat ediyorlar. Keşke daha önce yapsaydınız. Şimdi kalkmışlar seçim meydanlarında Köprülü kavşak yapacağız diyorlar. Eliniz kolunuz bağlı mıydı?Mmilletvekili değil miydiniz? yapsaydınız. Bu memlekete ne yapılıyorsa CHP'li belediyeler tarafından yapılıyor Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor, Söke belediyemiz tarafından yapılıyor. Halkın bunların boş vaatlerine karnı tok" diye konuştu.

Başkan Arıkan, daha güçlü, daha mutlu ve daha yaşanabilir bir Söke'nin tek hedefleri olduğunu ifade etti.