MANŞET Haber Girişi : 07 Mayıs 2024 10:08

ÜÇ FİDAN KUŞADASI’NDA ANILDI

ÜÇ FİDAN KUŞADASI’NDA ANILDI

Kuşadası’nda Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idam edilişlerinin 52’nci yıl dönümünde Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kent Konseyi tarafından düzenlenen bir programla anıldı. Anma programında konuşan Başkan Ömer Günel, “Genç yaşlarında ülkemizin bağımsızlığı için dar ağacına giden üç fidanı rahmetle anıyoruz” dedi.

İbramaki Sanat Galerisi’nde düzenlenen anma programına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Kent Konseyi Başkanı Mustafa Ünver ve çok sayıda vatandaş katıldı. Anma etkinliğinde ilk olarak barkovizyondan izleyicilere üç fidan anısına hazırlanmış belgeselden kesitler sunuldu. Ardından Kuşadası Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Turan yönetimindeki öğrencilerden oluşan tiyatro topluluğu drama gösterisi sergiledi. 
Çeşitli şiirlerin ve idam gününe ait hikayelerin okunduğu program, izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Programın sonunda etkinliğe katkıda bulunanlara Başkan Ömer Günel tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Programda konuşan Başkan Ömer Günel, “Genç yaşlarında ülkemizin bağımsızlığı ve geleceği için dar ağacına giden üç fidanı rahmet ve saygıyla anıyoruz. Programda emeği geçen herkese de bizlere duygu dolu anlar yaşattıkları için teşekkür ediyorum" dedi.