SİYASET Haber Girişi : 30 Ocak 2024 11:09

TEKİN YAVUZ ADINI DUYAN SÖKE BELEDİYESİ ÇALIŞMAYI HATIRLADI

TEKİN YAVUZ ADINI DUYAN SÖKE BELEDİYESİ ÇALIŞMAYI HATIRLADI

Milliyetçi Hareket Partisi Söke İlçe Başkanı Ömer Akalın, Söke’de yaklaşık 4,5 yıl belediye başkan yardımcılığı yapan Mustafa İberya Arıkan’ın, Belediye Başkanlığına seçildiği 7 ayın ardından seçimlere az bir zaman kala çalışmayı hatırladığını söyledi.

Başkan Akalın, “Söke Belediyesi’nin Ekim ayında yapılan belediye meclis toplantısında, “Paramız Yok” diyerek Hayvan Barınağı yapmayacağını söyleyen ve 2024 yılı bütçesinde barınak için ödenek koydurmayan Başkan İberya Arıkan, Tekin Yavuz’un barınak açıklamasının ardından apar topar barınak temeli atacağını söylemeye başladı” dedi.

“TEKİN YAVUZ’U GÖRÜNCE SÖKE HALKINI NASIL KANDIRIRIM DİYE DÜŞÜNMEYE BAŞLADI”

Söke Belediye Başkanı İberya Arıkan’ın Sökelilerle alay ettiğini söyleyen Ömer Akalın, “Daha bir kaç ay önceki Ekim ayı belediye meclis toplantısında “Maalesef barınak konusunu kapatmak zorunda kaldık” diyen kendisi. Anlaşılan o ki; meclis toplantısında bizim meclis üyelerimizin “2024 yılı bütçesinde hayvan barınağı nede yer almıyor?” sorusuna verdiği cevapta, “Biz Söke Belediyesi olarak 5 yıllık sürenin 4 yıl 2 ayını bu problemle geçiştirdik yani işin gerçeği. 2024 yılını da böyle bir yatırımla bağlamak istemedim. Tabii bu bir bahane değil, biz Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Söke’deki bu problemi farklı yöntemlerle çözmek için mücadele veriyoruz” açıklamasını yapan Söke Belediye Başkanı İberya Arıkan, gümbür gümbür gelen Tekin Yavuz’u görünce Söke halkını nasıl kandırırım diye düşünmeye başladı. Sosyal medyada oluşturdukları sahte hesaplardan Şubat ayında barınak temeli atacağını söyleyerek yine Söke halkını kandırıyor. Sayın İberya Arıkan öyle göstermelik temellerle Söke halkını kandıramaz, bu seçimi alamazsınız. Söke halkı artık sizden kurtulmak istiyor. Söke halkı değişim istiyor, hizmet istiyor.” şeklinde konuştu.