AYDIN BŞB Haber Girişi : 13 Eylül 2023 17:10

SICAK ASFALT ÇALIŞMASI TAMAMLANDI 

SICAK ASFALT ÇALIŞMASI TAMAMLANDI 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Söke halkına verdiği sözlerden biri olan Söke’nin gözbebeği İstasyon Caddesi’nde alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından 1. Kat asfaltlama çalışması tamamlandı.

Söke’nin ana arteri konumunda olan İstasyon Caddesi’nde başlayan çalışmalar da yavaş yavaş sona geliniyor. Caddede Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından asfalt söküm çalışmalarının ardından hemen ilk olarak ASKİ tarafından yağmur suyu ve kanalizasyon, diğer kurumlar tarafından da doğalgaz ve internet gibi altyapı çalışmaları yapıldı.
Başta ASKİ olmak üzere kurumların altyapı çalışmalarını tamamlamasının ardından caddede üstyapı çalışmaları hızla yapılıyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından 1. Kat asfaltlama çalışmaları tamamlandı. İstasyon Caddesi’ndeki çalışmaların ardından caddenin adeta çehresi değişecek.


AKKENTLİ:”İSTASYON CADDEMİZİN DÜZENLEMESİNDE SON ETAPTAYIZ”

İstasyon Caddesi’nin Söke’nin gözbebeği, ana arterlerinden birisi olduğunu belirten Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, İstasyon caddemizin düzenlemesinin son etabındayız. Bugün sabah itibariyle caddemizin asfaltlamasına geçtik. Bu birinci kat asfaltımız. Bir kat daha asfalt yapacağız. Buranın yaklaşık 576 metre uzunluğu var. 10 cm civarında asfalt yapıyoruz. Yolun tek gidiş tek şerit olması için arkadaşlarımız tekrar bir düzenleme yaptılar. Esnaflarımız ve vatandaşlarımız cep istediler. Cep kısımda trafiğin daha rahat akışını sağlayabilmek için tüp taşlarla döşeme yapılacak. Bu döşenecek yerleri de demir bariyerler ile ayırmayı düşünüyoruz. Söke’mize hayırlı uğurlu olsun” dedi.