KUŞADASI BLD Haber Girişi : 01 Haziran 2024 14:33

Kuşadası’nda sivrisinek ve haşerelere karşı mücadele sürüyor

Kuşadası’nda sivrisinek ve haşerelere karşı mücadele sürüyor

Kuşadası Belediyesi, çevre ve insan sağlığını tehdit eden sivrisinek, karasinek, böcek ve kemirgenler gibi vektörlerle mücadele etmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kentin farklı noktalarında periyodik olarak ilaçlama çalışmaları yürütüyor.

Kia Haber

Kuşadası Belediyesi, kent genelinde insan sağlığına zarar verme riski taşıyan vektörlerle etkin mücadeleye yılın 12 ayı boyunca devam ediyor. Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 25 personel ve 6 araçla tüm mahallelerdeki cadde, sokak, açık alanlar, durgun sular, rögarlar, fosseptik kuyuları, dere kenarları, kanallar, havuzlar, bataklıklar, binaların bodrum katları ve çöp konteynerleri larvaya karşı düzenli olarak ilaçlanıyor.

Termal sisleme cihazlarıyla kanalizasyonlarda oluşan haşere yuvalarını da ilaçlayan ekipler, ayrıca karasinek, hamam böceği ve kemirgenlere karşı da mücadele veriyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından tavsiye edilen ve Sağlık Bakanlığı’nca ruhsatlandırılmış ilaçların kullanıldığı çalışmalar, kentin tüm mahallelerinde yaz sezonu boyunca artarak sürecek.