KUŞADASI BLD Haber Girişi : 16 Mart 2024 03:25

KUŞADASI’NDA ÇOCUKLAR SAĞLIKLI BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

KUŞADASI’NDA ÇOCUKLAR SAĞLIKLI BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Başkan Ömer Günel döneminde sosyal yardımlarını 3 kat artıran Kuşadası Belediyesi tarafından kentte yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin 2-5 yaş arası çocukları için başlatılan süt desteği projesi  1 yılı geride bıraktı. Proje kapsamında Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, aradan geçen sürede çocuklara 112 bin 664 litre süt ulaştırdı. 

Sosyal belediyecilik anlayışı ve vatandaş odaklı hizmetleri ile örnek olan Kuşadası Belediyesi, ‘Kuşadası'nda çocuklar lıkır lıkır süt içiyor’ sloganıyla geçtiğimiz yıl Mart ayında dar gelirli hemşehrilerinin çocukları için aylık 8 litre süt desteğinde bulunmaya başladı. Çocukların sağlıklı büyümesine ve kemik gelişimine katkı sağlamak amacıyla yaşama geçirilen proje 12’nci ayını doldurdu. Proje kapsamında Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, 1 yılda çocuklar için 112 bin 664 litre süt desteği sağladı.

Kuşadası Belediyesi’nin 2-5 yaş arası her bir çocuk için ayrı verdiği süt desteği, ekipler tarafından araçlarla imza karşılığında ihtiyaç sahibi ailelere adreslerinde teslim ediliyor. Projeden her ay ortalama bin 200 çocuk faydalanıyor. İhtiyaç sahibi aileler, süt desteğine ‘https://sutdestegi.kusadasi.bel.tr’ adresinden ve 444 71 14 numaralı Güvercin Masa hattı aracılığıyla başvuru yapabiliyor.