SİYASET Haber Girişi : 11 Haziran 2024 20:00

CHP'li Vekil Karakoz'dan ön seçim vurgusu

CHP'li Vekil Karakoz'dan ön seçim vurgusu

CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanlığı Danışma Kurulu Toplantısında yaptığı konuşmada ön seçim vurgusu yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanlığı Danışma Kurulu toplantısı düzenlendi. Toplantıda,CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz ön seçim ve güçlü örgüt vurgusu yaptı.

Kia Haber

Milletvekili Evrim Karakoz  yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:  “Genel seçimde 3 olan milletvekili sayımızı 4’e çıkardık. Sonrasında Aydın’da 13 ilçe belediyesi ve büyükşehri tekrar kazandık.  Tüzük kurultayı yaklaştı.  Tüzük Kurultayı’nda inanıyorum ki örgütümüzün, üyelerimizin talepleri doğrultusunda ön seçimin gelmesi ve dönem kuralının gelmesi en önemli isteğimizdir. Partimizin geldiği noktada ön seçime karşı çıkan arkadaşlarda oluyor. Eleştirilerine saygıyla yaklaşıyorum ama, erken seçim olmadı diyelim Temayül olsun. Temayül artı anket olsun.  Anket  artı objektif kriterlerle değerlendirme olsun. Ama belediye başkanının kim olacağına, milletvekilinin kim olacağına örgüt karar versin.  Genel seçimde oy kullanma oranı çok yüksekti. AK Partili seçmenlerin sandığa daha çok gittiğini gözlemledik. Yerel seçimde de AK Partili seçmenlerin daha az gittiğini gördük. Artık siyasetin yapılış şekli değişiyor. Biz kendimizi geliştirmek ve güncellemek zorundayız. Sosyal medyadan fotoğraf vermekle siyaset olmaz.   Sosyal medyada önemli ama yerel seçimlerdeki başarımız altında yatan nedenlerden biri de sahaya daha çok inilmesi.”