SİYASET Haber Girişi : 01 Aralık 2023 09:49

CHP KENETLENDİ, SÖKE BİRLEŞTİ

CHP KENETLENDİ, SÖKE BİRLEŞTİ

Aydın Büyükşehir Bölge Koordinatörü görevini yürüten ve uzun bir süredir CHP Söke Belediye Başkan Aday Adayı olacağı konuşulan Fatih Akkentli’den beklenen açıklama dün geldi. Çocukluğundan beri sevdalısı olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nden Söke Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıklayan Akkentli’yi büyük bir kalabalık karşıladı. Kalabalığı ve katılanları görenler Akkentli için “Tarihte böyle sevgi ve ilgi görülmedi. CHP’yi kenetleyen, Söke’yi birleştiren aday” yorumu yapıldı.
Çocukluğundan Cumhuriyet Halk Partili olan, gençlik kolları ile başlayıp partinin her kademesinde fiilen görev alan ve aldığı tüm görevleri eksiksiz yerine getiren Fatih Akkentli, CHP İlçe binasında düzenlenen toplantı ile Söke Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.
Açıklamanın yapıldığı salon deyim yerindeyse hınca hınç doluydu. Kalabalığı görenler Söke CHP tarihinde böyle bir kalabalık, böyle bir sevgi seli yaşanmadı yorumu yaptı.

YÜZLERCE PARTİLİ SALONU HINCA HINÇ DOLDURDU
Basın toplantısına 18. dönem milletvekili Hilmi Ziya Postacı, Önceki Dönem Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, Önceki Dönem İlçe Başkanları Mahmut Hoşgöz, Hüseyin Akkaya, Erkan Polat, Hatice Kurban ,Önceki Dönem Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Ertürk, Belediye meclis üyeleri Faik Polat, Yasemin Gürsoy, Şahabettin Kara, Fuat Evren Gül, Reşit Ünal Kızılırmak, Saime Cantürk, Egemen Dalgıç, Mehmet Çınar, Önceki Dönem Kadın Kolları Başkanları, Yaşar Kaskan, Sevgi Önal, Müjgan Dalgıç, Kübra Çolak, Nurten Sukayar, Oda başkanları, STK başkanları, muhtarlar, Esnaf Oda Başkanları ve yüzlerce partili partisiz insan katıldı.
Yağmurlu bir hava olmasına rağmen salonu dolduran kalabalık ilçe binasına giren Akkentli’ye büyük bir ilgi ve sevgi gösterdi.

AKKENTLİ:”BEN BAŞKANLIK HAYALİNİ 8 YAŞINDA KURDUM”
Yoğun kalabalığı selamlayarak kürsüye gelen Akkentli, kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti. Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Akkentli, adaylığını açıkladığı konuşmasına siyasete nasıl başladığını ve 8 yaşında partinin duayeni Merhum Mehmet Semerci’yi tanıdıktan sonra nasıl belediye başkanlık hayali kurduğunu anlatarak başladı.


AKKENTLİ:” SÖKE YERİNİ “SÖKE SÖKE” ALMALI. BEN BUNU VAAT EDİYORUM”
Zaman zaman konuşması tezahüratlar ve alkışlarla kesilen Akkentli, tüm yaşamını Söke halkının içinde geçirdiğini ve geçirmekte olduğunu, Söke Halkı başını hangi yöne çevirirse gördükleri ve görecekleri kişi olduğunu ifade etti. Akkentli, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “İyi ve kötü gününüzde sokakta pazarda kahvede bir el uzaklığı kadar sizlere yakın oldum.
Hakikatim ve hayal ettiğim Söke’ye hizmet için gençlik yıllarımdan bugüne, kendini bu yolda inşa etmiş emek vermiş mücadele vermiş yol arkadaşınızım.
Bugün karşınıza hayalini kurduğum Söke için ilk adımı değil, sevdamın adımını atıyorum. Çünkü sorunları biliyorum, potansiyelleri biliyorum, çözüm yollarını biliyorum.
Söke’de klişe bir söz var “O Söke’de olmaz” “O Söke’de tutmaz” olmazı değil “Söke’de olur” u göstermek istiyorum ben. Söke’nin var olan değerlerini biliyorum, bu değerlerin Sökelilere hak ettikleri ölçüde sunmak için varım. Ben bahane değil, çözüm üretmek istiyorum. Cesaretim ve kararlılığımla…
“Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” demiş atalarımız. CHP çatısı altında halkımıza hizmet etme yolunda yürüdüm. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Özlem Çerçioğlu’nun hizmet üretmek için yetkilendirdiği yetki alanım ölçüsünde Söke’ye hizmet ettim.
Bugünden sonra da geri adım atmadan, çalışma kapasitem, cesaretim ve kararlılığımla, her kademeden liyakat sahipleri ile ortak akıl üretmeyi bilerek hakikatim ve hayalim olan Söke için tüm gücümle hizmet edeceğim.
Söke’yi ve yaşayanlarını iyi tanıyan, partide ve alanda deyim yerindeyse basmadık parke taşı ve asfalt metrekaresi bırakmamış ter dökmüş, görev ve sorumluluk almış biri olarak bu dönem kentin ve kentlinin hakları, düşünce ve ifade özgürlüğü konularında topluma önderlik yaparak Söke’yi ileri taşımaya adayım. Liyakat sahibi geniş bir kadro ile karşılıklı sevgi ve saygı içinde yöneten bir Belediye Başkanı olma adayıyım.
Nelere ihtiyacımızın olduğunu ve kaynaklarımızı biliyorum, çağımızın gelişen ihtiyaçlarının farkındayım.
Ve bu nedenle diyorum ki; aydınlanma hareketimiz ve felsefemiz,
Söke ‘ye can suyu vermek ve yeniden yeşertmek….
Çünkü;
Bizim şehrimizin Sosyal ve kültürel olarak bir arada olamayışımız ve bu gerçekle ilgili mekân fikir eksikliğimiz gerçeği var… Deprem gerçeğimiz var… Eski yapı stoğumuz var… Sıkışmış ve yokluk içinde olma gerçeğimiz var… Gencin, yaşlının, engellinin ve hatta hepimizin bu şehirde yaşamak için bir sebep üretmek isteme gerçeğimiz var…
Hepsi ile birlikte bir de ülkenin genel ekonomik krizi ve yerel yönetimlere ayırdığı bütçe gerçeği var…
Biz he birlikte yeşermeliyiz. Bunun için; Mevcut kaynak ve değerleri bilmek, doğru planlama yapmak
Büyükşehir yasası ile genişleyen ilçe sınırlarımız ile birlikte yeni konut alanlarını banliyölerde planlamak
Söke merkez mahalleleri ve özellikle şehrin merkezinde var olan ticaret alanları ve bu ticaret alanlarının sosyal yaşam alanları ile bütünleştirilmesine yönelik imar planlarını değerlendirmek ve gerekli revizyon planları yapmak
(gece yaşamanın hareketlenmesi için)
Deprem gerçeğine karşı, eski konut stoğunu yenilemek üzere yasaların belediyelere verdiği yetkiye dayanarak rezerv yapı alanları oluşturmak, maddi ve manevi olarak güvenli dönüşüm projeleri üretmek
Sökeli hemşehrilerimizin yaşam kalitelerini yükseltmek için sosyal belediyecilik yanısıra ( o zaten benim işim - ) sokakta yaşadığımız alanların değerini ve kullanılabilirliğini arttırmak için kentsel tasarım ve kentsel yenileme projeleri ve uygulamalarını yapmak
Yeni bir dünya kuruluyor….
Söke yerini “SÖKE SÖKE” almalı
Ben cesaret-kararlılık ve azimle bunu vaat ediyorum”