KUŞADASI BLD Haber Girişi : 02 Haziran 2024 19:49

Başkan Ömer Günel: “Sosyal belediyecilikten asla taviz vermeyeceğiz

Başkan Ömer Günel: “Sosyal belediyecilikten asla taviz vermeyeceğiz

Tüm Emeklileri Koruma ve Güçlendirme Derneği (TEKGÜÇ-DER) Genel Yürütme Kurulu üyeleri Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'i makamında ziyaret etti. Başkan Ömer Günel'e kuruluş amaçları hakkında bilgi veren üyeler, emekliler için yaşama geçireceği projeler için de teşekkür etti. 

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Türkiye'deki emeklilerin ekonomik açıdan daha iyi şartlara sahip olması amacıyla kurulan TEKGÜÇ-DER Genel Başkanı Erdal Demir ve Genel Yürütme Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıda, Genel Yürütme Kurulu üyeleri tarafından Başkan Ömer Günel’e derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Başkan Ömer Günel ise ikinci hizmet döneminde emekliler için Kuşadası'nda gerçekleştireceği projelerden bahsetti.

Kia Haber

Emeklilerin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Başkan Ömer Günel, "Kuşadası'nda yaşayan çok sayıda emekli hemşehrimiz bulunuyor. Bu hizmet dönemimizde 'İkinci Bahar' adı altında Davutlar ve kent merkezinde tesisler açacağız. Bu tesislerde emeklilerimiz için ücretsiz ikramlarımız olacak. Ayrıca emeklilerimize atayacağımız asistanlar sayesinde dijital işlemlerini kolayca yapabilecekler. İkinci Bahar Merkezi'nde yine emeklilerimiz için çeşitli atölye çalışmaları ve eğitimler düzenleyeceğiz. Adalı Kart ve ihtiyaç sahibi ailelerin okula giden çocukları için eylül ayında başlatacağımız Kantin Kart uygulamasından sonra emeklilerimize çeşitli avantajlar sunacak olan Emekli Kart'ı da çıkaracağız. Ekonomik krizin giderek derinleştiği bu dönemde sosyal belediyecilik alanındaki faaliyetlerimzden asla taviz vermeyeceğiz. Emekli hemşehrilerimiz bizler için çok kıymetli" diye konuştu.