KUŞADASI BLD Haber Girişi : 04 Haziran 2024 20:33

BAŞKAN GÜNEL YAPIMI SÜREN ‘ÇOCUK EVİ VE KADIN DANIŞMA MERKEZİ’ ÇALIŞMALARINI MECLİS ÜYELERİ İLE İNCELEDİ

BAŞKAN GÜNEL YAPIMI SÜREN ‘ÇOCUK EVİ VE KADIN DANIŞMA MERKEZİ’ ÇALIŞMALARINI MECLİS ÜYELERİ İLE İNCELEDİ

Kuşadası Belediyesi tarafından kadınlara ücretsiz olarak psikolojik danışmanlık hizmeti vermek ve çalışan ebeveynlere çocuklarının bakımında destek sağlamak amacıyla yapımına başlanan Çocuk Bakım Evi ve Kadın Danışma Merkezi’nde son aşamaya gelindi. Başkan Ömer Günel, meclis üyeleri ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi.
Başkan Ömer Günel, göreve geldiği günden bu yana kadın ve çocuklara yönelik yaşama geçirdiği projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kuşadası Belediyesi, Türkmen Mahallesi’nde yapımına başladığı ‘Çocuk Bakım Evi ve Kadın Danışma Merkezi’nin inşaatını tamamlanma aşamasına getirdi. Başkan Ömer Günel, Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyeleri ve İYİ Parti meclis üyeleri ile çalışmaları yerinde inceleyerek projeyle ilgili bilgi aldı.
Bin 450 metrekare alana sahip tesisin Kadın Danışma Merkezi bölümünde, kentte yaşayan kadın ve gençlerin yaşadığı sosyal ve psikolojik sorunlar ile ilgili olarak ücretsiz olarak hizmet verecek olan terapi odası, psikolog odası, rehberlik ve danışmanlık odaları yer alacak.
Çalışan ebeveynlerin çocuklarının bakımına yönelik hayata geçirilecek olan ortalama 100 çocuk kapasiteli Çocuk Bakım Evi kısmında ise 300 metrekare çocuk parkı, yemekhane ve mutfak, çok amaçlı salonlar, 6 adet etkinlik ve uyku odası ile beraber 250 metrekare bahçe ve peyzaj alanı bulunacak.

Kia Haber