MANŞET Haber Girişi : 31 Mayıs 2024 12:55

Aydınlı öğrenci Türkiye birincisi oldu

Aydınlı öğrenci Türkiye birincisi oldu

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay işbirliğiyle düzenlenen yetenek yarışmasında Aydınlı öğrenci Defne Abbak Türkiye birincisi olarak ailesi, okulu ve Aydın’a büyük gurur yaşattı.

Kia Haber

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti'nin birlikte düzenlediği "Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek" adlı yetenek yarışmasında İncirliova Nazmi Topçuoğlu İlkokulu öğrencisi Defne Abbak, yazdığı şiirler Türkiye birincisi oldu. Söz konusu başarı, öğrenci Abbak'a, öğretmenlerine, okulu ve İncirliova ile birlikte Aydın için de büyük bir gurur vesilesi oldu.

“BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM”

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde gerçekleştirdiği yarışmaya Türkiye'nin dört bir yanından ilkokul öğrencileri katıldı.

Öğrenciler yarışma kapsamında, "Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek" temasıyla şiir, kompozisyon, resim, afiş ve fotoğraf kategorilerinde eserler hazırladı. Jürinin titiz değerlendirmeleri sonucunda Aydınlı öğrenci Defne Abbak'ın yazdığı şiir, gönderilen tüm eserler arasından sıyrılarak Türkiye birinciliğine layık görüldü. Öğrenci Abbak'ın başarısı ile ilgili açıklama yapan Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “Öğrencimizi Türkiye birincisi olması nedeniyle kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.