SİYASET Haber Girişi : 07 Şubat 2024 17:00

AK PARTİ SÖKE İLÇE BAŞKANI GÜRER’DEN BAŞKAN ARIKAN CEVAP

AK PARTİ SÖKE İLÇE BAŞKANI GÜRER’DEN BAŞKAN ARIKAN CEVAP

AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer, Aydın Caddesi üzerinde yer alan ve Ezel Kocaöner tarafından, anaokulu ya da kreş yapılması için devlete bağışlanmış, hatta bir dönem Sıdıka Anaokulu olarak kullanılmış ve Sakız tarzı evlerin son örneklerinden olan bina ile ilgili, Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan tarafından ortaya atılan iddialar üzerine basın açıklaması yaptı.

Gürer, binanın Sayın Arıkan’ında belirttiği üzere tescilli bir yapı olduğunu ve yapılacak her türlü işlemde Kültür Varlıklarından izin almak gerektiğini ifade etti. Gürer, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Öncelikle Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bağış amacına uygun olarak burada bir anaokulu açılması için müracaat olmuştur. Ancak müfettişler tarafından yapılan incelemelerde okul öncesi öğrencilerinin eğitim alacağı anaokulu standartlarına uygun olmadığı, yetersiz olduğuna dair bir rapor hazırlanmıştır. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından daha sonra Halk Eğitim Merkezi için kurs açma girişimde bulunmuştur. Ancak ailenin bağış şartı kreş ve anaokulu olduğu için bu girişim de sonuca ulaşamadı. Son olarak ailenin avukatı ile görüşülerek, özel eğitim öğrencileri için sınıflar açılması planlandı. Bu konuda aile ile yapılan görüşmeler onay alınma aşamasındadır. Milli Eğitim Bakanlığıyla en kısa zamanda yeni protokol imzalanacak ve süreç hızlı bir şekilde sonuca ulaşacaktır. Bizler de süreç yakından takip ediyoruz.

Ayrıca yine Sayın Arıkan’ın başkanlık döneminde iddia ettiği gibi, bakanlığa belediye tarafından bahsi geçen yapı ile ilgili yapılan resmi bir talep bulunmamaktadır. Ancak devletimiz tüm bu iddiaların aksine ülkemizin her yerinde olduğu gibi Sökemizde de hizmetlerine ara vermeden devam etmektedir. Son 10 yıllık süreçte Söke’ye kazandırdığımız ve kazandırmak için çaba harcadığımız eğitim kurumlarımız aşağıda belirttiğimiz gibidir.

İLÇEMİZDE SON 10 YILDA HİZMETE GİREN OKULLAR

BİNA TÜRÜ

BİNA ADI

EĞİTİM ŞEKLİ

HİZMETE GİRİŞ TARİHİ

EĞİTİM BİNASI

SAZLIKÖY HİLMİ FIRAT İLKOKULU -ANASINIFI EK BİNA (KONTEYNER)

ANASINIFI EK BİNA

2022

EĞİTİM BİNASI

SIDIKA ILKOKULU

İLKOKUL

2015

EĞİTİM BİNASI

SÖKE İMAM HATİP LİSESİ

LİSE

2015

EĞİTİM BİNASI

SÖKE ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU

ÖZEL EĞİTİM

2015

EĞİTİM BİNASI

100. YIL ATATÜRK İLKOKULU

İLKOKUL

2015

EĞİTİM BİNASI

100. YIL ATATÜRK ORTAOKULU

ORTAOKUL

2015

EĞİTİM BİNASI

YENİCAMİ ORTAOKULU

ORTAOKUL

2023

EĞİTİM BİNASI

ÇELTİKÇİ ANAOKULU

ANAOKULU

2023

EĞİTİM BİNASI

YENİCAMİ ANAOKULU

ANAOKULU

2023

 

İLÇEMİZDE SON 10 YILDA YAPIMI DEVAM EDEN OKULLAR

1

EĞİTİM BİNASI

TUZBURGAZI İLK VE ORTAOKULU

İLKVE ORTAOKUL

2024

1.05.2024 TARİHİNDE TESLİM EDİLECEK

2

EĞİTİM BİNASI

YAVUZ SELİM ANADOLU LİSESİ

LİSE

2024

02.04.2024 TARİHİNDE TESLİM EDİLECEK

3

EĞİTİM BİNASI

FATİH 12 DERSLİKLİ ANAOKULU

ANAOKULU

2024

01.03.2024 TARİHİNDE TESLİM EDİLECEK

4

EĞİTİM BİNASI

BAĞARASI ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ

LİSE

2024

22.03.2024 TARİHİNDE TESLİM EDİLECEK

5

EĞİTİM BİNASI

YENİCAMİ İLKOKULU

İLKOKUL

2025

01.01.2025 TARİHİNDE TESLİM EDİLECEK

 

 

Merak ediyoruz! Mustafa İberya Arıkan, 5 yıllık başkan yardımcılığı döneminde ne gibi hizmetler gerçekleştirmiştir? Başkan olduğu günden bu yana geçen 7 ayda Sökenin hangi yarasına ilaç olmuştur?

Söke’de vatandaşlarımız, çocuklarımız sokak hayvanları yüzünden sokağa güvenle çıkamazken, hala bir hayvan barınağı sorunu ortada duruyorken, hayvan pazarının durumu içler acısıyken, yolların ve trafiğin çilesi vatandaşı canından bezdirmişken, otopark krizi bir türlü çözülemiyorken, 2024 yılında Ege’nin en önemli coğrafi noktalarından birine sahip şehrimizde, gençlerimizin sosyal aktiviteler gerçekleştireceği herhangi bir belediye tesisi bulunmuyorken; hizmet aşkıyla dolu olduğunu iddia eden Sayın Arıkan’ın devletin kullanımında olan tescilli bir binaya angaje olması çok manidardır.

Bilinmelidir ki Söke halkı böyle kısır aldatmacalara kanmayacak kadar zeki, yıllardır vatandaş olarak gereken hizmeti alamadığı için mağdur, Söke’nin ve çocuklarımızın geleceği için umutlu ve değişim için hiç olmadığı kadar kararlıdır!

Göreceksiniz ki hem Aydın hem de Söke, 1 Nisan sabahı, halkımızın takdiri ve bizim de gayretimizle, bu yıpranmış algı siyasetinden kurtulup hak ettiği gibi hizmet siyasetiyle tanışacaktır.  “