SİYASET Haber Girişi : 17 Kasım 2023 18:43

SABAH MARTONU SÖKE’YE DAMGA VURDU!, SÖKE CHP’NİN ADAYI BELLİ OLUYOR

SABAH MARTONU SÖKE’YE DAMGA VURDU!, SÖKE CHP’NİN ADAYI BELLİ OLUYOR

Aydın Büyükşehir Belediye Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli tüm Söke Kamuoyunun beklediği açıklamayı Söke’nin en çok dinlenen programı Sabah Maratonu’nda Erol Özhavutçu’ya yaptı. 

Kia Haber

Akkentli programda “ 2024 yerel seçimlerinde Sökemize hizmet etmek için adaylık başvuru takvimi başladığında Cumhuriyet Halk Partisi'nden Söke belediye başkan aday adaylığımı açıklamayı düşünüyorum” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun prensi Fatih Akkentli’nin ismi uzun zamandır Söke Kamuoyunda Söke Belediye Başkan aday adaylığı için geçiyordu. Akkentli Çerçioğlu’nun Büyükşehir Koordinatörü  olarak uzun zamandır başarı ile görev yapıyor. 

Aydın Büyükşehir Belediyesi bölge koordinatörü Fatiha Akkentli CHP Genel Merkezi'nin aday adaylığı başvuru takvimi açıklandığında başvuru yapacağını söyleyerek; “gençlik yıllarımdan itibaren Cumhuriyet Halk partisinin her kademesinde partime ve Sökemize hizmet için var gücümle çalıştım. 2024 yerel seçimlerinde Sökemize  hizmet etmek için adaylık başvuru takvimi başladığında Cumhuriyet Halk Partisi'nden Söke Belediye Başkanı aday adaylığımı açıklamayı düşünüyorum” dedi

MEVCUT BAŞKAN ARIKAN ADAY DEĞİL 

Akkentli şu anda Cumhuriyet Halk Partisinin tek adayı olarak görünüyor. mSöke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan geçtiğimiz günlerde aday olmadığını açıklamıştı. Arıkan “Ben 2024 yerel seçimlerinde kesinlikle Söke Belediye Başkan adayı değilim, siyasete devam edeceğim fakat Ankara’da Aydınımızın sorunları çözüm noktasında temsil etmek istiyorum.” demişti. 

Aydın Büyükşehir Belediye Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli 1999 yılında Chp Gençlik Kollarında başladığı siyasi hayatında sırasıyla 2000-2004 Söke Chp Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı 
2004-2007 Söke Chp Gençlik Kolları Başkanlığı 
2007- 2011 Söke Chp İlçe Basın Sözcülüğü, Örgütlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı 
2011-2014 Chp Aydın İl Başkan Yardımcılığı 
Görevlerinde bulundu. Ayırca Akkentli olağan ve olağanüstü kurultaylarda kurultay delegeliği yaptı.