KUŞADASI BLD Haber Girişi : 26 Haziran 2024 17:52

KUŞADASI’NIN MÜZELERİ İZMİR DEUTSCHE SCHULE ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADI

KUŞADASI’NIN MÜZELERİ İZMİR DEUTSCHE SCHULE ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADI

Kuşadası Belediyesi tarafından kültürel turizmi geliştirmek amacıyla kente kazandırılan müzeler büyük ilgi görmeye devam ediyor. Kent sakinleri kadar şehir dışından gelen yerli ve yabancı turistler için de uğrak noktası olan müzelerin son ziyaretçileri İzmir Deutsche Schule öğrencileri oldu.

Kia Haber

Tatil için öğretmenleriyle birlikte Kuşadası’na gelen İzmir Deutsche Schule isimli Alman okulunda eğitim gören  4. sınıf öğrencileri Yıldırım Caddesi’nde bulunan Kuşadası Belediyesi Fosil ve Mineral Müzesi, Tarihi Kale Kapısının üst katında yer alan Kuşadası Belediyesi Necati Korkmaz Mikrominyatür Sergi Alanı ile Kervansaray’da açılan Meral-Orhan Öğül Orhan Porselen Bebek Evi’ni ziyaret etti.

Gezide öğrenciler, Fosil ve Mineral Müzesi’nde dünyanın farklı bölgelerinden çeşitli zaman dilimlerine ait fosil ve mineral örneklerine büyük ilgi gösterirken dünyanın 3 mikro heykeltıraşından biri olan Necati Korkmaz’ın yaptığı milimetrik boyutlardaki eserleri dikkatle inceledi. Porselen Bebek Evi’nde bulunan antika bebekler ise öğrenciler tarafından beğeni ile karşılandı. İzmir Deutsche Schule öğrencileri şehirdeki 2 günlük gezilerinde kendilerini müzelerle buluşturan Kuşadası Belediyesi’ne teşekkür etti.