SİYASET Haber Girişi : 14 Mayıs 2024 11:34

CHP’li Bülbül Akbük’e yapılmak istenen mermer ocağını meclise taşıdı

CHP’li Bülbül Akbük’e yapılmak istenen mermer ocağını meclise taşıdı

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman Bülbül, Didim Akbük’e yapılmak istenen mermer ocağına tepki göstererek Meclis gündemine taşıdı.

Kia Haber

 

Akbük ormanları yok olursa Didim de yok olur diyen CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman Bülbül, “havasının temizliği tescilli olan Didim Akbük’te yapılmak istenen mermer ocağına izin vermeyeceğiz” dedi.

CHP’li Bülbül’ün açıklaması şöyle;

Ege’nin akciğerlerine mermer ocağı yapmak tam bir AKP zihniyetidir. KOAH ve astım hastalarının buraya gelerek sağlığına kavuştuğunu söylediği, havasının temizliği tescilli olan Didim Akbük’te zeytin ve kızılçam ağaçları kıyıma uğratılarak yerine mermer ocağı yapılmak isteniyor.

Akbüklüler ise ÇED toplantısında ranta karşı zeytin ağaçlarını savunuyor. Binlerce yıldır yaşamın kaynağı olan zeytin ağaçları katledilecek, doğa, çevre ve insanlar zarar görecek. Daha fazla kaybedecek zeytinimiz ağacımız yok. O ağaçlar hepimizin, gelecek nesillerimizin.

Buradan AKP iktidarına sesleniyorum; Elinizi Akbük’teki zeytinliklerden çekin, ÇED başvurusuna onay vermeyin. Türkiye’nin maden ocağına, enerji santraline, otobana, rant alanına değil suya, nefese, gıdaya ihtiyacı var. Akbük ormanları yok olursa Didim de yok olur.