MANŞET Haber Girişi : 21 Ocak 2023 10:02

BY SERKAN'DAN JET YANIT GELDİ

Milli park davasına ilişkin kamuoyunda algı yaratmak maksatlı asılsız haberlere itibar etmeyiniz

 

Zimnen red edilen basvurularinda bile ihale iptali talep edilmemişken sözleşme nasıl iptal edildi diye paylaşım yapilabilir.

Kaldıki zımnen red edilen basvurularinda ihale iptali talep edilmemişken bu karari bu sekilde kamuoyuna servis etmek yanlış algı yaratmak ve art niyetli ınsanların sadece bir oyunudur.

Aksine ihale sartnamesinde iptali istenen maddeler hukuka aykırı görülmemiş olup davanın bu yönde REDDINE karar verilmiştir.Mahkeme kararı ile maddeleri iptal olmayan ihale sozlesmesinin iptali soz konusu olamaz.

Aksi yorumlanir isede zimnen red edilen mahkeme konusu olan basvuru da sadece 107 ve 108. Maddeler hakkinda bir istemde bulunulmuştur.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINA davacilarin sozlesmenin iptali yönünde bir basvurusu bulunmamaktadır.

IHALE SÖZLEŞMESİNİN IPTALI KONUSUNDA ASILSIZ HABERLERE ITIBAR ETMIYINIZ.mahkeme ye konu başvuruda sade ve sadece 107 ve 108. Madde iptali talep edilmiştir bu talepleride zimnen red edilmiştir.mahkeme bu işlemi İŞLEM YÖNÜNDEN hukuksuz bulmuştur.mahkemeye konu basvuru ihalenin 107 ve 108.Maddelerine ilişkindir.

Ihale sozlesmesinin iptali söz konusu değildir aksine ihale sartnamesinde iptali istenen maddeler hukuka aykırı görülmemiş olup davanin bu yondede red edilmesine karar verilmiştir.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINDAN aldigimiz ihaleyi ticari bir faliyet degil devletimizin bize verdigi bir görev bilerek laikiyle üzerimize düşen tüm görevlerimizi yerine getirmeye devam etmekteyiz.Tum degerli halkımızı milli parktaki isletmelerimize bekleriz.

 

Kamuoyunu yanlış bilgilendiren ve Şirketimizin ticari faaliyetine zarar veren haber ve paylaşımlar hakkında yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla,

Kamuoyuna Saygıyla Bildiririz.