SÖKE BLD Haber Girişi : 21 Kasım 2023 11:43

ARIKAN; “BAŞLADIĞIM İŞİ YARIM BIRAKMAM”

ARIKAN; “BAŞLADIĞIM İŞİ YARIM BIRAKMAM”

Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan güne ilçenin merkez çarşı esnaflarıyla buluşarak başladı. Merkez çarşı içinde hep birlikte yapılan sabah kahvaltısı ve sıcak sohbet adeta soğuk havada yürekleri ısıttı. Başkan Dr. Mustafa İberya Arıkan, merkez çarşı esnafının sorun ve taleplerini diledi. Gerçekleştirilen esnaf buluşmasında Söke Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Metin Özcan ve Oda Genel Sekreteri Yunus Bediz’de bulundu.

Basmacılar, Hasırcılar ve Demirciler Sokaklar ile çevresinde işletmeleri olan esnaflar özellikle yağışlı havalarda büyük sıkıntılar yaşadıklarını, çarşı üzerinin su almayacak şekilde kapatılması talebinde bulundu.

Göreve geldiği günden bu yana kısa sürede Söke’nin öncelikli ve çeşitli nedenlerle ertelenen sorunlarını çözüme kavuşturduklarını belirten Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, merkez çarşı üzerinin kısa sürede çözüme kavuşturulacağının sözünü verdi. Ayrıca esnafların talepleri olan çarşı içindeki çevre düzenleme çalışmaları da yapılacak.

Samimi bir ortamda gerçekleşen sohbette belediye dışındaki ilgili kurumlarla çözülebilecek sorunların da yakından takipçisi olacağını belirten Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan; “Bugüne kadar çözüm insanı oldum. Başladığım hiçbir işi de yarım bırakmadım. Bana gelen sorunların takipçisi oldum ve olmaya da devam edeceğim” dedi.

Başkan Arıkan esnaflardan gelen seçimlerde aday olmayı düşünüp, düşünmediği ile ilgili sorulara da; “Bu sadece benim vereceğim karar değil. Genel merkez ve halk ne derse o olur” şeklinde yanıt verdi.

Başkan Arıkan, ilk günden bu yana halk ile iç içe olan bir yönetim şeklini benimsediğini ve bundan sonraki süreçte de bunun böyle devam edeceğini ifade etti.

Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, merkez çarşının sorunlarının kısa sürede çözümü için gerekli birimlere talimatını verdi.

Esnaflar sabah saatlerinde kendileriyle buluşan ve sorunlarını can kulağı ile dinleyen Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa iberya Arıkan ve ekibine teşekkür etti. Söke Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Metin Özcan’da esnaf camiasının yanında olan Başkan Arıkan’a ayrıca teşekkür etti.